Trzymaj się od nich na kilometr: 18 samochodów, których lepiej unikać w 2020 roku

Trzymaj się od nich na kilometr: 18 samochodów, których lepiej unikać w 2020 roku

Nie ulega wątpliwości, że samochody robią się lepsze pod każdym niemal względem, bo przecież nawet najtańsze modele oferują dziś przyzwoite osiągi i jakość konstrukcji. Niemniej jednak nie każdy z nich stanowi równie dobrego partnera na szosie.

Swego czasu najgorsze samochody osobowe i ciężarowe na rynku krytykowano za kiepską jakość wykonania, podatność na rdzę oraz wątpliwej jakości design prowadzący do wypadków na drodze. Obecnie jednak przewiną najsłabiej ocenianych modeli są takie kwestie, jak trudne do opanowania systemy informacji i rozrywki.

Do tego niektóre auta straciły niewielką i tak siłę przebicia, zalegając na rynku od długiego już czasu bez żadnych większych zmian designu lub po prostu nie mając czym zaciekawić konsumentów. Oprócz niskich not w kategoriach osiągów i niezawodności poniższe samochody z 2019 roku nie zachwycają pod wieloma innymi względami.

18. Smart EQ ForTwo

Mizerne wyniki sprzedaży sprawiły, że małolitrażowy kabriolet coupé Smart EQ ForTwo umknął uwadze recenzentów „Consumer Reports” oraz J.D. Power, jednak postanowiliśmy dodać go do tej listy. Chociaż samochód wygląda ładnie i jest najtańszym na rynku autem elektrycznym, wyposażone w zaledwie dwa fotele wnętrze jest ciasne, miejsce na bagaż praktycznie nie istnieje, a przemierzanie autostrady tym modelem Smarta może przyprawić o palpitacje serca. Sprawę pogarsza fakt, iż każde ładowanie baterii pozwala przejechać zaledwie 100 km. Za te pieniądze lepszym zakupem okaże się używany Nissan Leaf.

Page 1 of 18
NEXT